Little Explorer in Kindergarten


31

Każdego roku tysiące rodziców oraz dzieci spotyka się z wyzwaniem jakim jest rozpoczęcie przedszkola. Jest o ważny etap w życiu, któremu towarzyszy wiele emocji. Dziecko w wieku przedszkolnym, wiedzę o rolach społecznych czerpie przede wszystkim z zabawy. To dzięki
zabawie uczy się, jak ma się zachować w prawdziwych, życiowych sytuacjach, które napotyka poznając świat. Pierwsza gra z serii Little Explorer to zaproszenie do przedszkola. Grając, maluch krok po kroku, zapoznaje się ze środowiskiem przedszkolnym, dowiadując się, jak wygląda dzień przedszkolaka i co czeka go, kiedy pierwszego dnia zamkną się drzwi za rodzicami. W wirtualnej wycieczce do przedszkola maluchowi może towarzyszyć rodzic, dzieląc się z dzieckiem własnymi wspomnieniami z czasów przedszkolnych. Aplikacja Little Explorer pomoże dziecku rozwijać pozytywne nastawienie do przedszkola.

Każda nowa sytuacja jakiej dziecko doświadcza, pomaga mu nauczyć się zasad współżycia społecznego i wprowadzić nową rolę w społeczeństwie . Jedną z takich sytuacja jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej . Maluch nie tylko rozstaje się z rodzicami, ale musi zapoznać i oswoić się z nową grupą oraz obowiązujących w niej wartościach i zasadach. Dlatego tak ważne jest, by dziecko miało pozytywny stosunek do przedszkola, jeszcze zanim tam trafi.
Na tym etapie rozwoju rozwoju najlepszym sposobem na rozwijanie umiejętności społecznych jest nauka poprzez zabawę . Jest to najbardziej przyjemna i zarazem najbardziej skuteczna , forma zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Gry fabularne są szczególnie ważne. Dają dzieciom możliwość doświadczenia, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości. Poprzez odgrywanie ról dzieci uczą się przestrzegać pewnych zasad ale również samodzielnie je ustanawiać. Tak więc zabawa w przedszkole zapoznaje je z rytuałami i zasadami działania funkcjonującymi w przedszkolu, ale również wprowadza je w świat, który zaoferuje im nowe doświadczenia płynące z kontaktów z grupą rówieśniczą i profesjonalnymi pedagogami. .


Główne funkcje gry

  • Scenariusz opracowany przez zespół składający się pedagogów i socjologa przedstawia dzień przedszkolaka: od wczesnego poranka w domu, do popołudnia na placu zabaw
  • Rozbudowana ścieżka lektorska pomaga we wzbogacaniu słownictwa i wymowy, a dialog, jaki nawiązuje bohater gry z dzieckiem, wspiera rozwój kompetencji komunikacyjnych.
  • Anglojęzyczna wersja ścieżki dźwiękowej, w której głosu użycza brytyjski native speaker, przydatna jest dla dzieci, które uczą się tego języka
  • Przewodnik dla rodziców, który stanowi element aplikacji, zawiera szereg porad, jak przygotować dziecko do przedszkola
  • W aplikacji znajdują się interaktywne mini gry, takie jak kolorowanka, gra na różnych instrumentach muzycznych, ćwiczenia gimnastyczne, czy nauka alfabetu w języku angielskim.
  • Mały Pete, animowany bohater gry przedstawia i wyjaśnia każdy etap gry, aby dziecko mogło poradzić sobie samodzielnie z kolejnymi zadaniami.
  • Aktywność fizyczna – animowany bohater gry Pete zachęca do wspólnych ćwiczeń gimnastycznych demonstrując je po kolei, a dzieci, które testowały grę, chętnie je wykonują.
  • Ustawienia kontroli rodzicielskiej – aplikacja pozwala określić preferowaną przez rodzica długość gry.
  • Aplikacja nie zawiera reklam ani dodatkowo płatnych funkcji.
Napisano w Little Explorer Series Tagi: , , , , , , , , ,
0 comments on “Little Explorer in Kindergarten
1 Pingi/Trackbacki dla "Little Explorer in Kindergarten"
  1. […] Skills Factory for Kids recently introduced an interactive story app designed to help young kids — and their parents — get used to the idea of going to school for the first time. […]